Žandov - SK Žibřidice

1. A třída západ

Žandov

MUŽI "A" > Jak jsme hráli > Sezona 2021-2022
Tak trochu se zpožděním komentář k sobotnímu zápasu v Žandově. Zápas se hrál na velmi kvalitním trávníku, velká pochvala správci Žandovského hřiště. A samotný zápas? Náš celek chtěl po nezdarech konečně uspět a po 4 nezdarech konečně zvítězit, což se nakonec podařilo po jednoznačném výsledku 6:1 v náš prospěch. Avšak stále se nám opakuje stejná písnička, kdy jako první inkasujeme, již 7 zápasů v řadě, a opět neproměníme penaltu – již třetí neproměněná penalta v řadě. Jak jsem zmínil, domácí tým šel do vedení po rychlém kontru, kdy v 1.půli nám občas domácí tým zatápěl zvláště rychlonožky domácích. Nám se však brzy podařilo srovnat, kdy krásně zatáhl balón po lajně Matyáš Kaiser a domácí hráč si jeho centr srazil do vlastní sítě. Chvilku nato se nám podařilo skórovat po rohovém kopu, kdy se prosadil Lukáš Broschinský a chvilku nato znovu po rohovém kopu skóroval Jakub Kouba. Další šance včetně penalty se nám v první půli již nepodařilo přetavit v gól. Druhá půle byla již plně v naší režii, avšak pojistka v podobě gólu se nám nedařila, neb dnes to byl festival neproměněných šancí. A tak si domácí tým řekl že nám to usnadní a okolo 60.minuty došlo k vyloučení 2 domácích hráčů. Přesilovku se nám nakonec podařilo zužitkovat 3 góly, kdy si nejdříve dal domácí celek druhý vlastní gól v zápase a pak se propracoval k hattricku Jakub Kouba. Zápas se víceméně v klidu dohrával. Konečně výhra, ale určitě musíme zapracovat na naší produktivitě a konečně se vyvarovat první obdržené brance. Kluky je potřeba pochválit za precizní výkon, zápas byl pod naší kontrolou a kupodivu je třeba tým výjimečně pochválit i za disciplinovanost, jen tak dál. Ještě jedna zmínka k zápasu, poprvé se v našem dresu představila posila v naší brance, Lukáš Vykoukal, který přišel v poslední den přestupního termínu z Višňové a odvedl velmi spolehlivý a zkušený výkon, jen tak dál.
A již se můžeme těšit na sobotu, kdy na náš trávník zavítá první tým soutěže, celek z nedalekého Rozstání.