Vyroční zpráva - SK Žibřidice

1. A třída západ
Přejít na obsah

Vyroční zpráva

O KLUBU

VÝROČNÍ ZPRÁVA SK ŽIBŘIDICE ZA ROK 2010

     Pro SK ŽIBŘIDICE byl rok 2010 opět velice důležitý - událo se několik věcí, které jsou pro činnost SK zásadní. Především jde o zahájení výstavby kabin a o to, že se Nám podařilo vybudovat provizorní zázemí pro soupeře a rozhodčí, na základě čehož jsme dostali od OFS Liberec povolení hrát své domácí zápasy tady v Žibřidicích.
    Dále jsme ještě s několika místními občany vytvořili kandidátku pro volby do zastupitelstva obce. I díky Vaší podpoře se do zastupitelstva dostali čtyři naši kandidáti a to znamená, že je v 15ti členném zastupitelstvu celkem sedm lidí ze Žibřidic, což je zřejmě historicky nejpočetnější zastoupení.
    Vraťme se k zahájení výstavby kabin - jak většina z Vás ví, v říjnu 2009 jsme podali žádost na Státní dotaci z fondu MŠMT - s touto žádostí jsme bohužel neuspěli a se zahájením výstavby to nevypadalo moc dobře - naštěstí tu byla ještě jedna žádost, kterou podala Obec a to na dotace z kraje (Program obnovy venkova). Obec s touto žádostí uspěla a mohlo se začít s výstavbou kabin, která slavnostně začala 1.7.2010
Přestože nebyly prvopočátky snadné - někteří zastupitelé minulého zastupitelstva nám nevěřili a dokonce vedli řeči jako, že nejsme důvěryhodní, abychom spravovali takové množství finančních prostředků, nebo jak můžeme takovou stavbu provádět bez stavebního projektu. Tato nedůvěra nám nakonec pomohla, neboť jsme se utvrdili v tom, že to dokážeme.
Za přispění pana starosty a dalších zastupitelů, kteří nám věřili, se nám nakonec povedlo stavbu zahájit.   
V červnu se navezl materiál a 1. července jsme za pomoci přátel fotbalu stavbu zahájili. Dali jsme si takový slib, že hrubou stavbu do zimy postavíme a zastřešíme, což se nám povedlo.
V průběhu stavby začaly i mezi námi vznikat spory a různé názory jak dále postupovat, ale nakonec jsme vše ustáli a ve všem se celkem dohodli.
Proto bych chtěl touto cestou poděkovat všem, kteří se prací zúčastnili a podle svých sil pomohli s výstavbou.
Je nutno podotknout, že veškeré práce na stavbě byly vykonány svépomocí nebo formou sponzorského daru (zadarmo)!! Všichni členové a příznivci klubu, kteří se na stavbě jakýmkoliv způsobem podíleli, celkem od července do listopadu odpracovali dle pracovních výkazů neuvěřitelných 2883hodin. Za všechny bych chtěl poděkovat p. Antonínu Piskáčkovi, který na stavbě odpracoval 386hodin a ještě dalších 52 při opravách a úpravách provizorních kabin. Další velké díky patří firmě ZELER A SYN, kteří nám formou sponzorského daru kompletně pokryli střechu. Další díky patří pánům Karlu Honzejkovi a Antonínu Polanskému, kteří pracovali na stavbě jako tesaři, dále pak firmě EXPOST ta nám věnovala plastová okna, která usadil pan Martin Herkner a panu Jiřímu Vavrouškovi, kterého nám zapůjčila Obec. Takto bych mohl pokračovat a jmenovat další a další pracovníky, kteří si postavit a zastřešit stavbu vzali za své.
V průběhu stavby se podle svého volného času, zúčastnilo při různých stavebních pracích celkem 42 pracovníků včetně žen!
Doufejme, že i v letošním roce se nás na stavbě zase sejde co nejvíce, abychom mohli do zimního období stavbu zkolaudovat.
    Samozřejmě jsme se nezabývali pouze stavbou, ale i nadále se Naše snaha ubírala k tomu, abychom mohli své domácí zápasy hrát konečně na hřišti v Žibřidicích. V tomto opět pomohla Obec, když nám dala k dispozici objekt bývalé horní vodárny, vzdálený od hřiště asi 130metrů. Zde bylo potřeba udělat některé nutné opravy a úpravy. Musela se zde opravit střecha, vybourat příčka aby vznikla dostatečně velká kabina pro hosty, jednu místnost přizpůsobit potřebám rozhodčích, z jedné udělat sprchy a toto všechno vymalovat. Musel se koupit boiler, sprchy a dělal se nový rozvod vody na WC a do sprch.
Kromě toho jsme i nadále udržovali hrací plochu, zázemí a okolí hřiště - při tomto jsme odpracovali 486hodin. Takže když sečteme hodiny odpracované na stavbě a při udržování hřiště získáme úctyhodných 3369hodin.
Při udržování hrací plochy nám na podzim nastaly komplikace, když nás začal zlobit traktůrek a bylo nutné na něm dělat různé opravy, přesto se nakonec porouchal natolik, že nebylo možné připravit hřiště na zápasy - s tímto problémem nám pomohl Pavel Hurich, který nám zapůjčil svůj. Myslíme si, že neustálé opravy na stávajícím traktůrku (který jsme zakoupili v dubnu 2007 a to už jako starší stroj) vyjdou dráž než zakoupení nového stroje. A navíc nesmíme zapomínat, že potřebujeme sekat a ne ho mít neustále v opravě. Na základě tohoto jsme podali na Obec žádost o finanční příspěvek na zakoupení nového traktůrku.
Teď přejděme k fotbalu a trošce statistik:
Začátkem roku jsme odehráli halový turnaj v malé kopané JOKERS CUP, který se konal v Raspenavě. Zde jsme se umístili na 7.místě z 12 účastníků. Poté jsme odehráli dvě přípravná utkání na umělé trávě v Liberci Harcově a to 31.1. proti Jokers Frýdlant tento zápas jsme vyhrály 3:1(1:1) a 27.2. proti Oldřichovu v Hájích, opět jsme zvítězili tentokrát 2:1(2:0) Týden před zahájením soutěže jsme odehráli zápas opět s Jokers Frýdlant a po solidním výkonu jsme vyhrály 3:0.
  V dubnu nám začala jarní část sezóny 2009/2010 Po slušném podzimu, kdy jsme získali 16bodů při skóre 24:29 přišlo bídné jaro – 10.4. jsme jeli do Machnína a nutno říci, že tento zápas předznamenal a možná i trošku ovlivnil naše další vystoupení v soutěži. V Machníně jsme prohráli 3:2(1:0). Kdo tam byl tak ví, že kdybychom po poločase vedli 5:1 tak by se nikdo nemohl divit. Jenže balón je kulatej a naše nemohoucnost vstřelit gól byla až do nebe volající – proto jsme po poločase prohrávali 1:0 gólem z penalty. Nástup do druhé půle se nám vydařil a vyrovnali jsme na 1:1. Stále jsme soupeře přehrávali a měli spoustu šancí………  Ale když to nešlo do sítě Machnína……… po jedné z mála standartek domácích jsme si dali luxusního vlastence hlavou – náš brankář opravdu neměl šanci!! Poté jsme opět vyrovnali a snažili se soupeři vstřelit rozhodující gól – bohužel opak byl pravdou. No a aby toho nebylo málo, dostali jsme v tomto zápase historicky první červenou kartu a to Gáži Lukáš v 90minutě po druhé žluté.
  Jak už bylo řečeno, tímto zápasem začala mizérie a v dalších pěti zápasech jsme nebyli schopní dát gól – což už bylo moc i na trenéra a po prohře v Osečné se rozhodl skončit. Přesto musíme p. Miroslavu Novákovi ještě jednou poděkovat, protože tu odvedl kus práce a věnoval nám spoustu svého času. MNOHOKRÁT DĚKUJEME!!! Odstoupení trenéra nás trošku nakoplo a následující dva zápasy jsme vyhráli – bohužel to bylo na jaře z naší strany vše. To znamená, že jsme v 11zápasech získali 7bodů(2výhry, 1remíza, 8proher) při skóre 8:19 a proto jsme spadli z 6.místa po podzimu na 9.místo celkově se ziskem 23bodů(7výher,2remízy,13proher) a konečném skóre 32:48.
  V sezóně 2009/2010 se mezi střelce zapsali: Danczi Jan a Kodet František 8x, Peřina Marek 7x, Kodet Miroslav 4x a po jedné trefě zaznamenali Gáži Lukáš, Gaži Mykhaylo, Kopecký Josef, Piskáček Leoš a Prchal Milan.
  Celkem jsme obdrželi 26žlutých a 1červenou kartu – na této bilanci se nejvíce podílel Gáži Lukáš (12žlutých a 1červená)
  Věc která nás může a musí velice těšit je návštěvnost, vždyť během sezóny 2009/2010 se přišlo podívat 1455 diváků z toho 870 na domácí zápasy. Už tradičně musíme říci, že se jedná o jasně nejlepší návštěvnost jak doma, tak i celkově!!
    V létě jsme zde přivítali starou gardu Střížkova – tento zápas si hráči užili a svého soupeře deklasovali.  Poté se hráči SK zúčastnili tradičního turnaje v Janovicích, šlo o malou kopanou – celý turnaj hráčům stěžoval neustálý déšť – zde jsme skončili šestí. Za stejných podmínek, tedy v dešti a blátě odehrála svůj turnaj i děvčata, která si z Dubnice přivezla opět 1. a 2. místo – za to si zaslouží naše poděkování a obdiv.
  Celý další letní program narušilo počasí – všichni víte, jak to tady v srpnu vypadalo – neustálý déšť a povodně. Velká voda se nevyhla ani hřišti, naštěstí nenapáchala žádnou škodu a vcelku rychle zmizela, přesto bylo hřiště natolik podmáčené, že jsme byli nuceni nejprve odložit a nakonec i zrušit plánovaný turnaj a přípravné zápasy. Podařilo se nám odehrát pouze jediný zápas a to týden před začátkem soutěže proti Jokers Frýdlant a poprvé jsme s tímto soupeřem tahali za kratší konec.
    Začátek sezóny 2010/2011 se nám moc nevydařil – první zápas jsme museli odložit (podmáčené hřiště) a z dalších pěti zápasů jsme získali pouze bod za remízu 0:0 pro nás v prvním zápase podzimu proti Machnínu. Tento nevydařený vstup se dá přičíst tomu, že v létě proběhly určité změny v kádru a jelikož jsme odehráli pouze jediný přípravný zápas (na vině bylo již zmíněné počasí), začali se hráči sehrávat teprve během sezóny a to bylo samozřejmě na výsledcích i předvedené hře vidět. Poté se naše hra zlepšila a ze zbylých šesti zápasů jsme 4x vyhráli a jednou remizovali, což nás řadí po podzimní části na 7. místo se ziskem 14bodů (4výhry, 2remízy, 5proher) při skóre 18:23 Z těchto 11zápasů jsme jich šest odehráli doma (konečně tady v Žibřidicích) se ziskem 10bodů a skóre 7:5
O 18gólů podzimu se podělili tito hráči: Danczi Jan 9x, Prchal Milan 4x, Drešer Jaroslav a Piskáček Leoš 2x, Vávra Daniel 1x
Obdrželi jsme 11 žlutých, 1červenou kartu a celkem se na naše zápasy přišlo podívat 808 diváků z toho 550 na šest domácích utkání. Jak již bylo řečeno dříve – velice nás těší skvělá a hlavně stálá návštěvnost, proto se snažíme neustále zlepšovat zázemí i pro naše fanoušky, aby i nadále chodili minimálně ve stejném počtu.
  Opět jsme se aktivně podíleli na společenském životě v Žibřidicích a to nejen fotbalovými zápasy, ale také pořádáním tanečních zábav a proběhly i již tradiční akce – pálení čarodějnic a Silvestrovský fotbálek u školy.
Plány a přání pro rok 2011: dát kabiny minimálně do využitelného stavu, lepší by ovšem bylo je kompletně dodělat a zkolaudovat (vše se bude odvíjet od výše financí, které nám poskytne Obec), dále pak údržba a zlepšení zázemí, hrací plochy a okolí hřiště (zhotovit střídačky, udělat odvodňovací kanál podél hřiště, přesunout altán atd.) Zakoupení nového traktůrku je pro nás nutností. Zlepšit informovanost a kontakt s fanoušky (již se pracuje na tvorbě www stránek – plánujeme je zprovoznit koncem března – s tímto nám pomáhá p. Milan Kabeš, dále je objednaná vývěska, která bude nejspíše na místním obchodě). A jako každý rok – stálou přízeň fantastických diváků a i nadále se podílet na společenském životě v Žibřidicích.
Náklady na sportovní činnost, údržbu sportoviště a zázemí SK ŽIBŘIDICE činily v roce 2010 celkem 69 600Kč – jde o pronájem hřišť (Zdislava, Liberec), poplatky rozhodčím, nákup sportovního materiálu, pohonné hmoty na sekání, hnojivo, postřik, vápno, oprava traktůrku a již zmíněné opravy a úpravy v horní vodárně. Velkou část z těchto peněz jsme dostali od Obce! SK podal pro rok 2011 na Obec tři žádosti o finance:    1)dostavba kabin                                 2)nový traktůrek                                 3)nutné náklady na údržbu hřiště   
Proto pro rok 2011 nemůžeme počítat s dalšími financemi od Obce na činnost a je tedy pro nás vybírání členských příspěvků a shánění sponzorských darů nutností!!
Závěrem velké díky všem, bez kterých by to nešlo: fotbalistům, Obci, sponzorům (firmy ZELER A SYN, EXPOST,POHOSTINSTVÍ NA SÁLE), všem kteří pomáhali na stavbě a v neposlední řadě skvělým fanouškům.
Zvláštní poděkování patří Jiřině Prchalové, Míše Gážiové, Pavlíně Mračkové, Ludmile Kopecké a Sandře Drešerové – bez nich by bylo naše snažení o mnoho těžší – starají se nám o praní dresů, zajištění občerstvení a úklid při a po zápasech a akcích konaných SK.
A nakonec poděkování všem, kteří nám jakýmkoli způsobem pomáhají s činností, pořádáním akcí a těm kteří nám věnovali ceny do tomboly.
VÁM VŠEM ÚSPĚŠNÝ ROK 2011


V Žibřidicích 3.2.2011                        

Návrat na obsah