18052013_Vesec

Work > R2013

ŽIBŘIDICE  - VESEC  1:2 (1:2)         18.05.2013
10“ Peří (pen.)  -  9“ a 25“
V sobotu náš tým přivítal na domácím trávníku mužstvo Vesce, našeho souseda z průběžné tabulky. Tudíž bylo jasné, že diváci budou svědky přímého souboje o průběžné 4.místo. Bohužel jak plyne sezóna, přicházejí zranění. Na tento zápas trenér postrádal hned 4 hráče základní sestavy: Pepa K., Pepa Č., Dan a Kochy. Přesto náš tým vstupoval na hřiště s cílem poprat se o další vítězství.
Úvod zápasu patřil hostujícímu týmu, který na nás vlétl, a naše obrana měla velké problémy. Vyústěním byla vstřelená branka Vesce. Posléze se nám však podařilo dostat do hry a postupně náš tým začal přehrávat soupeře. V první půli to byl však festival zahozených šancí naší útočnou vozbou. Přesto se nám podařilo vyrovnat, kdy byl Fery faulován ve vápně a nařízený pokutový kop Peří s přehledem proměnil. Bohužel hostující tým se v první půli dostal opět do vedení. Poločas skončil vedením týmu Vesce 2:1.
Do druhé půle jsme vstupovali s odhodláním zvrátit výsledek zápasu ve svůj prospěch. Vesec se již celý druhý poločas spoléhal na zajištěnou defenzivu, taktické zdržování v rámci pravidel a rychlé protiútoky. Nám se již bohužel nedařilo dostat ve finální fázi do zakončení, měli jsme pouze územní tlak bez vyložené šance. Nepomohlo ani prostřídání hráčů a změna postů, kdy se Peří vysunul do zálohy. Sice byl náš tým výrazně aktivní, ovšem gólové vyústění to již nemělo.  Ke konci zápasu to již byl takový fotbalový zmar naší jedenáctky, tým moc chtěl, ovšem bez gólového efektu.
Zápas nakonec skončil naší první jarní porážkou 2:1. Zápas se rozhodoval v první půli, kdy hostující jedenáctka byla výrazně produktivnější té naší. Zápasu by jistě více slušela remiza či naše vítězství, ale tentokráte se štěstí přiklonilo na stranu soupeře. Ovšem není třeba lámat nad naším mužstvem hůl. Dá se říci, že krom koncovky není celému týmu co vytknout. Odehrál výborný zápas, bohužel však se smutným koncem, kdy odcházel jako poražený.
V neděli zavítá náš tým na půdu Vratislavic, kdy se pokusíme odčinit domácí porážku a navázat na naši vítěznou jarní šňůru.
Opět vsuvka k rozhodčímu. Zápas tentokráte řídil pan rozhodčí  Pelikán. Zde je víceméně škoda slov, opět podal excelentní výkon, zápas měl pně pod kontrolou a není mu co vytknout, ba naopak výrazně pochválit. Děkujeme rozhodčímu, který velkým dílem přispěl k pěkné fotbalové podívané.