10052014_Vesec

Work > Rok 2014

VESEC ŽIBŘIDICE    3:4 (0:1)      10.05.2014
57“, 76“, 83“ - 28“ Péřa(pen.), 54“ Tomáš, 52“ a 70“ Danny

Tak máme za sebou další zápas, kdy nás čekalo utkání s Vescem na jeho půdě, tedy lépe řečeno v Hlavicích, kde nyní hraje Vesec své domácí zápasy. Čekal nás velmi náročný soupeř, který v posledních třech kolech měl vysokou produktivitu, kdy vstřelil 20 branek. Nám opět chybělo několik opor, kdy pro zranění či pracovní povinnosti nebyli k dispozici tito hráči: David P., Meny, Fery, Kůča, Milan, Čáp a Peky.  Na střídačce byl připraven Jandys a Jára K.
V první půli se hrál fotbal spíše pod naší taktovkou, kdy domácí tým bránil až od poloviny hřiště a spoléhal na rychlé protiútoky a standartní situace. Zvláště rohové kopy má tým Vesce velmi nebezpečné, při jednom z nich nás výborným reflexem zachránil náš náhradní gólman Michal. Dovolím si tvrdit, že to byl jeden z rozhodujících momentů zápasu. Naopak většina našich střel končila mimo 3 tyče, ovšem nakonec se nám podařilo dostat do vedení po proměněné penaltě Márou. Za zmínku v první půli stojí ještě menší potyčka mezi naším obráncem Davidem T. a hostujícím útočníkem, která skončila pro každého z nich žlutou kartou. A tak se do kabin šlo za stavu 1:0 pro nás.
Úvod druhé půle se nám náramně povedl, když jsme během 10 minut vstřelili 2 góly(Danny, Tomáš) a pojistili naše vedení, Poté trenér střídal Davida T. Jandysem, z důvodu hrozby druhé žluté karty. Domácím se podařilo po jednom z mála útoků snížit na 3:1, ovšem záhy nato zvýšil Danny svým druhým gólem naše vedení na 4:1. Pro vyčerpání byl poté střídán Jumbo Járou K. Náš tým si v polovině druhé půle v klidu hlídal vedení a dostával se do dalších šancí, které však nikdo nevyužil. A po jednom z protiútoků se podařilo domácím snížit na 4:2. A pak ...posledních 15 minut to bylo domácí tornádo, které jednoduchým, fotbalem začínalo mít navrch. 10 minut před koncem se podařilo domácím snížit na 4:3. Nakonec se nám po nervy drásajícím závěru podařilo jednobrankové vítězství udržet.
A tak se mohla slavit důležitá výhra, kterou naše mužstvo nakonec tvrdě vybojovalo a v závěru i ubránilo.
Závěrem zveme všechny fanoušky příští týden do Žibřidic, kdy v sobotu 17.5. přivítáme na domácím trávníku Chrastavské béčko, kdy oba týmy stále bojují o druhé místo tabulky zaručující baráž.
Sestava: Michal -  David(59“ Honza), Kochy, Píďa, Bůca Tomáš, Péřa, Pepa, Dan Danny, Jumbo(68“ Jarda)
Rozhodčí: Filipi
Střely na branku: 4:2(1:1) + góly
Střely mimo: 8:10(4:7)
Rohy: 5:5(2:5)
Fauly: 12:16(7:5)