Vratislavice - SK Žibřidice

Vratislavice

Work > Rok 2018 jaro
Zdravím všechny fanoušky a příznivce Žibřidického fotbalu. Po zimní odmlce se s Vámi podělím o dojmy z prvního mistrovského zápasu jarní části. Ovšem než se dostanu k samotnému zápasu, vraťme se na chvilku k zimní přípravě našeho týmu. K zimní přípravě tým nastoupil zodpovědně a již od začátku ledna zahájil přípravu formou tréninků v Heřmanickém areálu, Během přípravy sehrál náš tým 6 přípravných zápasů, s bilancí 5 výher a jedné porážky. Kdy v generálce na soutěž prohrál s Rynoltickým áčkem v poměru 3:5. Naopak obhájil prvenství v Heřmanickém turnaji. V zimní pauze došlo i ke změnám v kádru, kdy z týmu odešel Jan Tříska a Jan Lajtar do Krásné Studánky. Naopak se vrátil ze sousední Dubnice David Peřina, z Nové Vsi přišel zkušený Josef Malaga a do přípravy se zapojil mladý hráč ze Žibřidic Daniel Pípa.
A nyní k samotnému zápasu. V prvním jarním kole nás na domácí půdě čekal jeden z favoritů soutěže, tým Vratislavic. Vzhledem k počasí a nezpůsobilosti domácího trávníku se zápas odehrál na UMT v Heřmanicích. Bohužel již před samotným zápasem se trenér potýkal s absencemi kdy z pracovních či zdravotních důvodů nemohl nastoupit Jiří Němec, David Peřina, David Toločko, Jan Danczi, Josef Kopecký a Dan Vávra.
A průběh utkání? Začátek patřil hostujícím Vratislavicím, kdy Žibřidická obrana nevěděla kam dříve skočit a čelila vysokému tlaku hostujících Vratislavic. Výsledkem byl úvodní gól hostů, kdy po rychlém útoku hostů pěknou akci zakončil kapitán hostujících Vratislavic Štěpánek. Po obdržené brance se náš tým probudil, zvýšil nasazení a dařilo se mu taktéž dostávat do gólových situací, ale v koncovce se Žibřidickým nedařilo. A poněvadž ani hostující celek své další šance nevyužil, skončil první poločas vedením 1:0 hostujících Vratislavic.
Druhou půli naopak začala o mnohem lépe domácí Žibřidická jedenáctka, kdy vyústěním snahy domácích byla srovnávací branka, kdy se parádně trefil domácí Radek Abrahám střelou ze střední vzdálenosti. To podlomilo nohy hostujícím Vratislavicím a domácí Žibřidický celek neustával v tlaku a vyústěním toho byl druhý gól domácích Žibřidic kdy rychlý útok zakončil gólem útočník domácích Tomáš Jaček. Ovšem Vratislavický tým to nepoložilo, naopak začal dobývat domácí svatyni, což se mu podařilo kdy dorážkou do prázdné branky srovnal hostující Preissler. Ovšem hned 3 minuty nato se Žibřidickým povedl rychlý protiútok, kdy po průniku po straně našel domácí Menšík krásným centrem nejmenší hráče na hřišti Jirku Kučeru, který hlavou zavěsil do hostující sítě. Poté se hostující tým Vratislavic k závěrečnému náporu, ale domácím se podařilo i se štěstím odolat, kdy je pár minut před koncem zachránilo břevno po střele jednoho z hostujících hráčů. Zároveň nás podržel náš náhradní gólman David Vávra, který mimo jiné krásně vyškrábl střelu hostujícího hráče z přímého kopu. A tak velmi pohledný zápas, kdy na sebe narazila mužstva ze špičky tabulky rozhodl sváteční střelec Žibřidic Jiří Kučera, který se trefil do sítě více jak po roce a půl a dal si tím nejlepší dárek ke svým narozeninám.
Děkujeme všem hráčům za skvělý výkon, našim věrným fanoušků, za podporu a těšíme se na další výhry našich fotbalistů.
Závěrem zveme všechny naše fanoušky příští sobotu na výjezd do Frýdlantu, kde budeme hrát v sobotu od 14:00 sFrýdlantským béčkem.