Vesec - SK Žibřidice

Vesec

Work > Rok 2019 podzim
Tak se hlásím zpět s komentáři k zápasům. V polovině jara jsem Vás přestal informovat, za což se omlouvám. Tímto víkendem nám začal nový ročník soutěže v I.B třídě. A co se u nás událo za změny? Během jara skončil trenér Mára Tvrzník, v letní pauze nás opustil Ondra Tvrzník, který se vrátil do Rynoltic a Pepa Řehák přestoupil do Chotyně. Všem klukům moc děkujeme, zvláště otci a synovi Tvrzníkovým. :)

Naopak se nám podařilo získat několik posil: z Nového Boru přišel Tomáš Částek, z Chrastavy Michal Řezka a do týmu se vrátil z Dubnice Jan Danczi a ještě se podařilo získat Daniela Maňase. Na jeden zápas si odskočil do Nové Vsi Lukáš Menšík, ale již jednáme o jeho návratu a věříme že pro příští kolo bude připraven. A stále jednáme o možném příchodu ještě jednoho hráče. Trenérem se stal Michal Řezka, který bude zároveň nastupovat v poli. Tolik k letní pauze.

V prvním kole nás čekal na domácím trávníku nepříjemný soupeř z Vesce, který nás loni 2x porazil. Začátek zápasu byl velmi opatrný z obou stran, ale našemu týmu se lépe dařila finální fáze, naopak naše obrana pracovala na 100% a soupeře nepouštěla k šancím. A tak se nám podařilo dostat do vedení, kdy ve 20.minutě Kůča vyslal průnikovou přihrávku mezi obránce, hostující obránce se srazil s vlastním gólmanem a pro novou posilu Tomáše Částka, alias Částyho nebyl problém umístit míč do sítě. První zápas v Žibřidickém dresu, první gól, co více si přát. :) Ve 28.minutě přišla nejkrásnější akce zápasu, kdy na polovině hřiště převzal míč Částy, vyslal vpřed Ábrce, který se uvolnil a šel sám na brankáře, avšak místo střely zvolil nesobecky přihrávku na hrajícího trenéra Michala Řezku, který zavěsil do prázdné sítě. Do poločasu náš tým v poklidu pohlídal vedení 2:0.

Úvod druhé půle vypadl stejně jako konec první, náš tým byl lepší na hřišti, hosty k ničemu nepouštěl, avšak své šance již nezužitkoval v gól. A když se hostům poprvé podařilo dostat za naši obranu, ihned toho jejich hráč zužitkoval a snížil na 2:1. Od té chvíle se výrazně změnil obrázek hry, hostující tým vysunul hru a začal nebezpečně hrozit. Nám se naopak nedařilo využít brejkových příležitostí. Naštěstí chvilku před koncem zápasu hostující tým zazdil vyloženou šanci a tak si náš celek připisuje první 3 body po výhře 2:1.

Zvláště za výkon v první půli, ale i za bojovnost a ubránění hubené výhry klukům moc děkujeme. Ale velký dík patří našim fanouškům za jejich úžasnou návštěvu i v deštivém počasí. Moc díky. :)

Závěrem bych Vás rád pozval na další kolo, kdy opět v sobotu od 15:00 přivítáme na domácím trávníku velmi kvalitní celek z nedalekého Rozstání.