Sokol Rozstání - SK Žibřidice

Sokol Rozstání

Work > Rok 2019 podzim
Ve 2.kole hrál náš tým opět na domácím trávníku, kdy přivítal na svém hřišti velmi kvalitní tým z nedalekého Rozstání. Před zápasem musel řešit trenér absence, kdy musel nahradit gólmana Dostyho a pro zranění nebyla k dispozici nová posila Částy, plus další hráči. Ale i proto máme letos rozšířený kádr, který čítá 20 vynikajících fotbalistů, a pak se bohužel v zápase nedostane na některé skvělé fotbalisty.
K zápasu:
Od úvodu zápasu bylo znát, že na sebe narazila velmi kvalitní mužstva. Hrál se oboustranně kvalitní fotbal, kdy se čekalo, kdo se první dostane do šance. Zápas se hrál před skvělou diváckou kulisou, kdy na zápas dorazilo i velké množství hostujících fanoušků z Rozstání. K ohrožení branky na obou stranách docházelo jen náznakem, žádná gólovka nebyla k vidění. A kupodivu naší obraně dával klid i náhradní gólman, hráč z pole a náš kapitán Přéma, který si navlékl rukavice a zaskočil za Dostyho.
K první velké šanci zápasu došlo až ve 33.minutě na naší straně, kdy se dostal po pasu do souboje náš hráč Honza Bareš, alias Bary, urputný souboj s hostující obranou vyhrál a míč se mu objevil na kopačce před gólmanem. A Bary tuto šanci s chladnokrevností snajpra v klidu proměnil…1:0 .:) Po té nám pomohl svou nedisciplinovaností hostující hráč, který byl za řeči rozhodčím po 2.žluté kartě vyloučen. A další ránu náš tým zasadil hostům ve 38.minutě, kdy po výborném napadání našich ofenzivních hráčů vybojoval míč Danny, přiťukl Řízkovi a ten našel volného Smoliče, který zavěsil pod víko hostující branky. A tak se šlo do kabin za stavu 2:0.
Kdo si myslel, že hostující Rozstání odpadne, neb bylo v 10 a navíc prohrávalo, byl na velkém omylu. Hostující tým převzal otěže hry a nátlakovou hrou se snažil vrátit do zápasu. Tímto velmi sympaticky ukázal hostující celek z Rozstání, že se nevzdává a prokázal i svoji velkou kvalitu. Avšak převaha hostů byla pouze po vápno, krom 2 střel ze střední vzdálenosti se přes naši 100% pracující obranu nepropracovalo Rozstání k jediné vyložené šanci v zápasu. Naopak díky riskantní hře hostů, se náš celek dostával do velkých šancí z brejků, ale dlouho se nám nedařilo naše šance využít, až v 75. minutě potvrdil po úniku naši výhru Máca Tvrzník. Zbytek zápasu se již dohrál v poklidu, kdy ještě několik našich šancí zůstalo nevyužito. A tak si náš tým připisuje druhou výhru před úžasnou diváckou kulisou. Klucíí moc děkujeme, další 3 body jsou doma. J Děkujeme i našim skvělým fandům za ohromnou podporu.
A tak se můžeme těšit na další zápas, kdy v sobotu 24.8. od 17:00 hrajeme Jablonném v Podještědí. Tímto Vás zveme na tento zápas a přijeďte nás podpořit ve snaze o zisk dalších 3 bodů.