Rynoltice_B - SK Žibřidice

Rynoltice_B

Work > Rok 2017 podzim

Pár slov k včerejšímu derby: ve třetím kole okresního přeboru nás čekalo derby ve Zdislavě s Rynoltickým béčkem. Trenér měl tentokráte pouze 3 absence, kdy scházel Pepa K., zraněný Štofi a distancovaný Michal Fejfar.
Utkání začalo pro nás snově, již v 1.minutě pronikl do vápna domácích Tomáš Jaček kde byl faulován. Nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Ábrc. Tento gól naznačil, jak se bude odvíjet další průběh zápasu, domácí Rynoltický tým se snažil, ale útočné duo domácích zůstávalo často na naší polovině osamoceno, a navíc naše obrana pracovala velmi dobře a soupeře nepouštěla k zakončení. Naopak nám se dařil rychlý přechod do útoku a dostávat se k ohrožení domácí svatyně. V 38.minutě byl nařízen přímý volný kop, který nádherně zahrál Ábrc a vymetl šibenici domácí branky. Do konce půle se již nic nestalo a tak se šlo do kabin za stavu 2:0 pro Žibřidické.
Druhá půle byla podobná té první, domácí celek Rynoltic se snažil o dlouhé míče za naší obranu, kdežto náš Žibřidický tým se snažil o rychlou kombinační hru. V 54.minutě se dostal do úniku Tomáš Jaček a se štěstím zakončil mezi nohy domácího brankáře. Ovšem domácí tým se nevzdal, na nás přišla slabší desetiminutovka kdy nám vypadla záloha ze hry, což domácí Rynoltický tým potrestal gólem do naší sítě. Ovšem chvilku nato vnesl klid na naše kopačky Šory, který po závaru před brankou domácích doklepl míč do sítě. Rynoltický tým v závěru otevřel hru, což byla voda na mlýn pro naše rychlé útočníky, jeden z brejků zakončil opět Tomáš Jaček. A v 86.minutě dokonal hattrick Ábrc, který střelou z poza vápna uzavřel skóre na konečných 6:1.
Děkujeme moc klukům, nádherné vítězství v derby, navíc po vynikajícím výkonu celého týmu. Dnes si dovolím vyzdvihnout všechny, neboť to byla krásná týmová hra, která potěšila hojnou diváckou kulisu, kdy celou "severní" tribunu Zdislavského stadiónu zaplnil úžasný Žibřidický kotel.
A tak se již můžeme těšit na další kolo, kdy příští sobotu přivítáme od 15:00 na domácím trávníku nováčka soutěže Machnín. Věřím, že nás přijdete opět podpořit ve snaze o získání dalších bodů.