1. B třída západ
Přejít na obsah

Nové_Město_A

Work > Rok 2018 jaro
Černá série s Novým Městem pod Smrkem ukončena. Jak jinak začít komentář, nežli radostí, že se Žibřidickým poprvé v okresním přeboru podařilo porazit soupeře z Nového Města v šestém vzájemném zápase a rovnou mu nasázet půltucet gólů.
A jak se výhra zrodila?
Začátek zápasu byl spíše opatrný, ovšem více ze hry měl domácí Žibřidický tým, nejprve zahrozil David Smola, který trefil břevno hostující branky, ale chvilku poté si to již vynahradil, kdy byl faulován v pokutovém území a nařízený pokutový kop proměnil. Záhy nato vybojoval balón Tomáš Jaček a s jistotou zakončil k levé tyči. Ovšem hostům se 3 minuty nato podařilo snížit, což domácí Žibřidice výrazně zaskočilo a najednou byl na hřišti jen hostující tým, který začal Žibřidické přehrávat. Na domácí straně stálo i štěstí, kdy se jim podařilo opakovaně vykopnout míč z prázdné branky. O zápasu rozhodl závěr první půle, kdy se domácím Žibřidicím podařily 2 krásně sehrané rychlé protiútoky, kdy na jejich konci se zapsal mezi střelce Jirka Kučera a opět David Smola.
Druhá půle byla již línější, kdy za krásného téměř letního počasí docházelo sil oběma týmům. Přesto se nám podařilo navýšit náskok, kdy zakončoval Pepa Kopecký(byl to 600-stý gól Žibřidic v soutěžním zápase) a i když hostující Město snížilo, přišla rychlá odpověď kdy na konečných 6:2 upravil Honza Danczi. Bohužel posledně jmenovaný dostal čtvrthodinku před koncem druhou žlutou kartu a musel jít předčasně do sprch. Zbytek zápasu domácí tým zkušeně podržel míč a hosty již k ničemu nepustil.
Kluci děkujeme, opět zápas plný branek a nádherných fotbalových akcí.
Opět bych rád pozval naše skvělé fanoušky na další zápas, kdy nás čeká zápas v Dolní Řasnici v sobotu 28.4. od 17:00.