Nová Ves - SK Žibřidice

Nová Ves

Work > Rok 2018 jaro
A máme tu opět komentář, k zápasu našeho týmu v Nové Vsi. Jak je již zvykem, opět nastoupil náš tým v jiném složení, kdy se nám neustále mění sestava díky absencím hráčů z různých důvodu, zvláště těch pracovních. Domácí Nová Ves vzala tento zápas prestižně a zároveň slavnostně, kdy za ně nastoupilo několik hráčů ze staré gardy Slovanu.
V první půli byl náš tým více na balónu, prokazoval větší šikovnost na balónu, ovšem do vedení šel domácí celek ze Vsi, kdy se prosadil domácí rychlík Patrman. Naše snaha však byla odměněna gólem, kdy se v 17.minutě prosadil Tomáš Jaček. A chvilku nato nás poslal do vedení Matěj Šorejs, kdy jeho centr šťastně zapadl do domácí branky. Nadále se hrál velmi bojovný fotbal, s množstvím osobních soubojů, kdy při nás stálo i štěstí, kdy domácí tým nedokázal zužitkovat vyložené šance, naopak naše útoky skvěle zachytávala domácí obrana s vynikajícím domácím stoperem Kopicem. A tak se šlo do kabin za našeho vedení 2:1.
Úvod druhé půle vypadal velmi slibně, náš celek kontroloval hru a snažil se vstřelit pojišťovací gól, ale celý ráz zápasu změnila 55.minuta, kdy domácí hráč šťastnou střelou srovnal stav na 2:2. V té chvíli náš tým zpanikařil, začal pouze nakopávat balóny, snažil se hekticky ovšem neúčelně. Naopak domácí to nakoplo a Ves nám začala výrazně zatápět. Ovšem své šance nedokázala využít. V závěru zápasu došlo ke sporným situacím, po nichž byl nařízen pokutový kop pro domácí. K zahrání se postavil domácí kanonýr Patrman, ovšem náš brankář Jiří Němec ho vychytal. A tak zápas skončil remízou 2:2.
Poprvé v jarní části sezóny náš tým nezvítězil, někdo může říci nejhorší zápas či spíše druhý poločas v sezóně, ale je nutno zmínit, že hrajete to, co vám dovolí soupeř a Nová Ves včera hrála opravdu výborně. Nakonec zisk bodu hodnotím jako úspěch, neb k průběhu zápasu mohl náš tým i prohrát.
Utkání se nám úplně nepovedlo, ale určitě si z toho vezmeme ponaučení a v příštím zápase se vrátíme na vítěznou vlnu. Nyní se musíme připravit na další zápas, kdy v sobotu 19.5. od 15:00 hostíme Hlavici a tímto zvu všechny naše skvělé fanoušky na tento zápas.