Frýdlant_B - SK Žibřidice

Frýdlant_B

Work > Rok 2018 jaro
Tak tu máme trochu opožděný komentář k sobotnímu zápasu. Ve druhém jarním kole čekal Žibřidický tým zápas ve Frýdlantu s místním béčkem. Hrálo se na UMT, neb počasí stále nedovolilo sehrát zápas na trávě.
Od úvodního hvizdu přebral otěže zápasu náš Žibřidický celek, nicméně bylo jasné, že domácí tým zatáhne hru a bude spoléhat na rychlé protiútoky. Náš tým se snažil o kombinační hru s postupným útokem, byť domácí Frýdlant výborně bránil, dařilo se nám dostávat do šancí, avšak jejich proměnění vázlo. Navíc nám všem velmi zatrnulo, když se domácí Frýdlant dostal ke 3 tutovkám, ale buď nás zachránil v brance skvělým zákrokem David Peřina, nebo při nás stálo štěstí a míč skončil na brankové konstrukci. To už náš celek plně probudilo, ve 37. minutě se dostal do průniku Tomáš Jaček a byl nedovoleně zastaven v pokutovém území. Nařízený pokutový kop proměnil Radek Abrahám. Záhy nato se ve 41.minutě po kombinaci dostal k míči opět Tomáš Jaček a pohotově zavěsil za záda domácího gólmana. A tak poločas skončil našim vedením 2:0.
Druhá půle? To už byl na hřišti jen jeden tým, a to ten Žibřidický, na pokyn trenéra se výrazně zrychlila hra, na domácí branku se valil jeden útok za druhým, ovšem tento zápas byl festivalem neproměněných šancí našich hráčů. Nebudu daleko od pravdy, když napíšu že minimálně 10 tutovek zůstalo v druhé půli neproměněno. A tak se dokráčelo k zisku dalších 3 bodů.
Děkujeme všem našim fanoušků za podporu i ve vzdáleném Frýdlantu a nyní se již můžeme těšit na derby, kdy v sobotu 7.4. od 15:00 nás čeká derby, pro mne stále se Zdislavou, byť pod jmenovkou Rynoltice "B". Tímto Vás zveme na očekávané derby, jistě nebudete litovat, navíc se jedná o první utkání na domácím trávníku, neb minulý domácí zápas se hrál v azylu v Heřmanicích..