1. B třída západ
Přejít na obsah

Chotyně

Work > Rok 2018 jaro
Ve 20.kole okresního přeboru přivítal náš Žibřidický celek na domácím trávníku nedalekou Chotyni. Vzhledem k postavení obou týmů v tabulce, kdy jak všichni víte je náš tým o skóre 1. v průběžné tabulce okresního přeboru a Chotyně okupuje předposlední místo, bylo jasné, že náš tým je favoritem zápasu. Ovšem Chotyně v průběhu zápasu prokázala, že je týmem bojovníků, po celých 90.minut zápasu nám nedala ani kousek trávníku zadarmo, a hostující tým se snažil našim klukům předpokládaný zisk 3 bodů znesnadnit. Byť již ve 3.minutě otevřel skóre krásnou šajtlí Radek Abrahám, a v 15.minutě přidal povedenou střelou druhý gól David Smola, hostující Chotyně srdnatě bojovala a hrozila z nebezpečných brejků, kdy naší obranu výrazně provětrával teprve 16-letý hostující útočník Milan Klapka. A krom bojovnosti domácích, byla naším největším protivníkem naše nemohoucnost vstřelit gól, kdy jen v první půli zůstalo minimálně 5 gólovek nevyužito. A tak se šlo do kabin za stavu 2:0 pro náš tým.
Druhá půle byla opět o dobývání hostující svatyně, a o naší nemohoucnosti proměnit vyložené šance. Nakonec klid na naše kopačky vnesl po hodině hry Tomáš Jaček, který se konečně po mnoha šancích 2x prosadil. Poté došlo k postupnému prostřídání hráčů, kdy se na trávník dostala celá naše lavička. Ovšem čisté konto se nám nepodařilo udržet, kdy se trefil hostující útočník po jednom z rychlých brejků a poté byla nařízena penalta proti našemu týmu, kterou hostující kapitán proměnil. Ovšem náš Žibřidický tým udržel vysokou laťku ve vstřelených gólech, 5.gól vstřelil Pepa Kopecký, který si ho zasloužil za svoji aktivitu během celého zápasu a skóre uzavřel uzdravený Dan Vávra na konečných 6:2.
A tak si připisujeme další 3 body do tabulky, udržujeme vysoký standart ve vstřelených gólech a držíme si vedení v soutěži.
A tak se nyní můžeme těšit na další kolo, kdy zavítáme do nedaleké Nové Vsi, zápas se odehraje v sobotu 12.5. od 14:00 a opět se zajišťuje autobus na tento zápas