30032013_DoubiB

Work > R2013

ŽIBŘIDICE – DOUBÍ B    3:2 (2:1)          30.03.2013
19“ Dan, 21“ a 55“Danny -  43“ a 80“
V sobotu nás čekal první jarní zápas mistrovské sezóny s Doubským béčkem, neboť minulý zápas v Pěnčíně byl pro nepřízeň počasí odložen. Vzhledem k tomu, že naše hřiště bylo nezpůsobilé pro zápas, byla snaha odehrát zápas na UMT v Doubí. Ovšem mužstvo z Doubí po nás chtělo plnou taxu za pronájem hřiště (sami by byli bez nákladů a navíc by měli výhodu domácího prostředí), z toho důvodu se domluvil pronájem UMT v Hrádku nad Nisou.
Hostující mužstvo přijelo na tento zápas hojně posílené hráči z "A" týmu, neboť jejich zápas byl odložen.
Do zápasu jsme nastoupili téměř v ideální sestavě, kdy nám chyběli pouze Píďa, náhradní gólmani (bohužel...) a Michal K. zároveň čekáme na registraci nového hráče Jakuba Elicha. Naopak poprvé do zápasu na levém kraji obrany nastoupil Honza Kochan., naše nová posila z Rozstání, který jak se ukázalo, byl jedním z hrdinů utkání.
K zápasu: již úvodem je třeba říci, že kdo přišel na tento zápas tak nelitoval. Odehrávalo se velmi pěkné utkání, které svou úrovní velmi předčilo III. třídu, zásluhu na tom nemělo pouze hostující mužstvo posílené hráči z krajského přeboru, ale zvláště náš tým a trojice rozhodčích, která zápas odřídila ve velké pohodě (ikdyž si myslíme, že hlavní Špecián mohl udělit více žlutých karet hráčům Doubí…)
Od začátku zápasu se nám dařilo splňovat taktiku ovládnout střed hřiště, což se nakonec krom posledních 10 minut podařilo. Navíc nám od začátku vycházela hra na rychlé brejky, kde v útoku dominoval Danny s nímž měla hostující obrana po celý zápas velké potíže.
Již na začátku se nám podařilo jeden z brejků proměnit, kdy po rychlé akci chladnokrevně zakončil v poslední době velmi dobře hrající Dan. Hned nato se nám podařilo po chybě hostující obrany vstřelit gól nejlepším hráčem na hřišti Dannym, kdy všechny překvapil a neukvapil se v koncovce, ba naopak si počkal na pohyb gólmana a s klidem zakončil. I nadále se snažil hostující tým o kombinační hru, ovšem celý náš tým pozorně bránil a připustil pouze střely hostujících ze střední vzdálenosti. Bohužel těsně před půlí náš tým obdržel gól po standartní situaci. Aby toho nebylo málo, v poslední minutě první půle se nám zranil spolehlivý gólman Dave.
Vzhledem k tomu, že náš tým neměl na lavičce náhradního gólmana, musel do brány nastoupit hráč z pole a volba padla na Kochyho. Již nyní musíme zmínit, že předvedl bezvadný výkon a prokázal svoji universálnost.
I ve druhé půli se odehrával špičkový fotbal, kdy se nám dařilo držet s hostujícími hráči krok a odehrávala se velmi vyrovnaná hra. Navíc se nám soupeře dařilo včas eliminovat při jeho útočných snahách a usnadnit práci náhradnímu gólmanovi. Krom standartních situací si hostující mužstvo z Doubí nevypracovalo jedinou vyloženou šanci, ba naopak náš tým byl v koncovce mnohem nebezpečnější. V 55.minutě se opět podařilo vyslat Dannyho do brejku, který se mu podařilo proměnit na 3:1. I poté mělo naše mužstvo několik dalších loženek, které však již nikdo nevyužil včetně krásně kopnutého přímého kopu Ferym., který skončil na břevně hostující brány. A tak se potvrdilo pravidlo nedáš - dostaneš. Jak jinak, gól náš tým obdržel po standartní situaci, kdy úplně neobsazený hostující hráč v klidu hlavičkoval do brány. Ovšem zde došlo k naší nesmyslné taktické chybě, kdy bylo jasně před zápasem stanoveno, že náš nejlepší hlavičkář Honza nebude chodit do zdi. A světe div se, Honza stál ve zdi... Trenér z něho málem dostal infarkt. Zbylých deset minut to byl již jen boj, hostující mužstvo vytáhlo hru na maximální riziko se 3-4 útočníky, ovšem zápas se nám podařilo již dotáhnout do vítězného konce 3:2 nad prvním mužstvem tabulky.
Jako trenér smekám klobouk před tímto výkonem, byl to nejlepší výkon a předvedená hra celého Žibřidického mužstva kterého jsem byl svědkem.
Ještě jednou velký dík všem hráčům, od brankáře po posledního náhradníka.
Věřím, že se nám tento výkon podaří zopakovat i v dalších zápasech, a zvláště doufám, že se nám podaří dát vždy tuto sestavu dohromady navíc doplněnou o chybějící hráče.
Již nyní se všichni těšíme na příští kolo, které odehrajeme  6.4.2013 v Českém Dubu.

KLUCI Žibřidický, ještě jednou DĚKUJEME a TLESKÁME!
Sestava: Dave(45.Kochy), -  David T., Peří, Honza, Kochy(45.Milan) – Dan(89.Jarda K.), Pepa Č., Bůca(73. Jarda F.), Fery, Pepa K., - Danny
Rozhodčí: Špecián, Kadlecová, Suchar
Střely na branku: 4:7 + góly
Střely mimo: 12:9