28082016_Rynoltice_B - SK Žibřidice

28082016_Rynoltice_B

Work > Rok_2016_podzim

Jak se dalo očekávat, na malém a nerovném hřišti ve Zdislavě se hrál bojovný fotbal s množstvím nakopávaných míčů. V první polovině první půle bylo aktivnější domácí mužstvo, které si vypracovalo i gólové příležitosti, kdy po trestném kopu Dobrta se dostal k balónu domácí ikona Ondřej Karásek, ovšem na našeho skvělého gólmana Jirku Němce nevyzrál. I další šance domácích pokryl skvěle chytající Jirka Němec. Ke konci poločasu náš celek vyrovnal hru a začal více ohrožovat také domácí svatyni, ovšem Meny ani Štofi domácího gólmana Škopka nepřekonal. A tak se šlo za velkého parna do kabin za stavu 0:0, nutno podotknout že domácí celek byl v první půli lepší a nebezpečnější.
V druhé půli začal hrát náš celek "z kopce" a hra se vyrovnala. Ze začátku to byl boj o každý balón, Postupně využil domácí tým lavičku a doplnil kádr hráči z áčka, ovšem nevyužil tvořivosti svých hráčů a balóny spíše nakopával. V polovině druhé půle došlo ke kuriózní situaci, kdy po 3 zakopnutých míčích nebylo čím hrát a 5 minut se čekalo na balón... Přesto se dostal k největší šanci domácí tým, kdy po trestném kopu nastřelil Martin Švarc tyčku. 10 minut před koncem došlo k vzplanutí emocí, které k derby patří, a skončilo to dvojitým trestem žlutých karet pro domácí tým. Záhy nato, se Štofi v 85.minutě dostal k balónu a nádhernou střelou ze 30. metrů rozvlnil domácí síť. Závěr zápasu se nám již podařilo v klidu zvládnout a dokráčet k výhře 1:0. Výhru a důležité 3 body jistě hráči i fans Žibřidic náležitě budou po tomto derby oslavovat. Nicméně je potřeba pogratulovat domácí celku k velmi dobrému výkonu, kdy je třeba přiznat, že domácí tým byl dnes zvláště v první půli lepším týmem na hřišti, ovšem výhru po skvělé střele Štofiho a po bojovném výkonu všech našich hráčů a skvěle odchytaném zápase Jirky Němce můžeme slavit my, Žibřidický fans a hráči. :)
Děkujeme Vám kluci, skvělý fotbalový zážitek, krom krásné hry, bojovnosti a emocí snad chybělo dnešnímu zápasu více gólů, ale nám to nevadí, hlavně že můžeme slavit další výhru, navíc po roční odmlce v prvním derby v okresním přeboru.
A věříme, že toto je nejlepší pozvánka na příští týden, kdy v sobotu od 15:00 přivítáme na domácím hřišti Strážské béčko.