26052013_Vratislavice

Work > R2013

VRATISLAVICE B  - ŽIBŘIDICE  0:8 (0:5)       26.05.2013
15“ a 69“ Fery,  25“ Honza, 34“ Milan, 36“ Danny, 44“ Píďa, 51“ Pepa Č. a 54“ Peří (pen.)
V neděli nás čekal soupeř z Vratislavic. Utkání se na žádost soupeře odehrálo na našem trávníku. Tentokráte nám chyběl Pepa K., Kochy, David P. a Michal K. Hostující tým naopak nastoupil se 3 dorostenci v sestavě. Zápas se odehrával ve studeném a sychravém počasí.
Do zápasu šel náš tým s cílem nepodcenit soupeře a dojít si pro povinné 3 body. Od úvodu zápasu byl náš tým jednoznačně lepší, bohužel v prvních 15 minutách nikdo z našich neproměnil vyložené šance, kdy v koncovce selhal Fery, Danny a Honza. Nicméně naše herní převaha vyústila v góly posléze, kdy úvodní gól zápasu vstřelil Fery. No a poté se už rozjel náš brankostroj, kdy se do střelecké listiny v první půli zapsalo celkem 5 našich hráčů: již zmiňovaný Fery, Honza - nemožné se stalo skutečným, Honza vstřelil gól hlavou:), dále Píďa, Danny a Milan. Celý první poločas byl náš tým jasně lepší a naprosto ovládl hru. Bohužel došlo v první půli i k nepříjemné události, kdy Danny naprosto zbytečně oplácel v souboji s hostujícím brankářem, který musel záhy střídat pro zranění. Danny byl po zásluze odměněn žlutou kartou, a to můžeme být rádi, že rozhodčí nevytáhl červenou kartu. Toto byla jediná kaňka na jinak výborném poločase z naší strany, který nakonec skončil naším zaslouženým vedením 5:0.
O poločase provedl trenér změnu, kdy ze hřiště stáhl našeho nejlepšího střelce Dannyho z obav před obdržením červené karty či možné odplaty hostujících hráčů. Druhá půle plně navázala na první, náš tým přímo dominoval na hřišti a bavil se fotbalem. Občas pouze docházelo až k přílišnému sólování a ustoupení od kombinační hry. Přesto se nám podařilo v druhé půli navýšit brankový rozdíl na 8 gólů, kdy se mezi střelce zapsal podruhé Fery, dále Pepa Č. a Peří úspěšně proměněným pokutovým kopem (domácí kotel snažil vyvolávat k zahrávání penalty Píďu, ale náš tým dodržel taktické pokyny, kdy pro zahrávání pokutových kopů je určen Peří). V závěru zápasu se odehrávala spíše exhibice, kdy si naše obrana dovolila hrát "bago" ve vlastním pokutovém území s hostujícími hráči. A tak nakonec zápas skončil naším výrazným vítězstvím 8:0. Kdo na dnešní zápas přišel, nelitoval, pobavil se výborným fotbalem našich fotbalistů a i za velmi chladného počasí mnoho diváků náš fotbal zahřál.
V celkovém hodnocení je třeba vyzdvihnout výbornou práci našich krajů, kdy se výborně osvědčilo zařazení běhavých a bojovných typů Kuby a Milana. Navíc svoji úlohu perfektně zvládl náhradní gólman Cigi, který zápas odchytal s naprostým přehledem.
Tímto zveme naše věrné fanoušky na 2 domácí utkání v tomto týdnu, kdy nejdřive ve čtvrtek 30.05.2013 od 17:00 v semifinále okresního kola poháru přivítáme tým z Osečné a v sobotu 01.06.2013 od 15:00 závítá na naše hřiště tým z Machnína.
Opět menší vsuvka k rozhodčím, na tento zápas OFS nominoval 3 mladé rozhodčí, kdy jako hlavní byl určen Svinka ml.. Všechny je třeba pochválit za výborný výkon, hlavní rozhodčí pískal s přehledem a ba co víc, i na svůj věk se nebál komunikovat s hráči, což vždy výrazně pomůže při řízení zápasu. Navíc když jsou 3 rozhodčí, vždy to zápasu pomůže. Je třeba zmínit, že se hrálo velmi slušně, krom nešťastného momentu popsaném v komentáři.
            T.T.
Sestava: Cigi -  David T., Peří, Honza, Bůca – Milan, Pepa Č.(57. Jumbo), Píďa, Kuba(70. Jarda Karban) – Fery, Danny(45. Dan)
Rozhodčí: Svinka ml., Macháček, Kejdana
Střely na branku: 3:9(3:7) + góly
Střely mimo: 3:5(2:2)
Rohy: 3:5(3:3)
Fauly: 6:7(4:4)