26052012_Branzez - SK Žibřidice

26052012_Branzez

Work > R2012

ŽIBŘIDICE - BRANŽEŽ  6:0 (2:0)          26.05.2012                                                     FOTO ZE ZÁPASU
40“ Peří, 44“ Pepa, 64“ a 67“ Danny, 73“ Tomáš a 82“ Jarda Karban
V dalším jarním zápase na domácím hřišti jsme přivítali tým z Branžeže, který je v naší tabulce na předposledním místě.
Do utkání jsme vstupovali s předsevzetím odčinit nepovedený výkon z minulého utkání ve Vratislavicích. Zároveň jsme postrádali 3 hráče ze základní sestavy z důvodu plnění pracovních povinností. Do základní sestavy byl nominován na místo defenzivního záložníka poprvé Jarda K., a nutno podotknout, že si vedl po dobu svého působení na hřišti výborně.
K samotnému zápasu: Od začátku měl náš tým územní převahu a snažil se dobývat branku soupeře, který bránil v 10 lidech. Hostující mužstvo se spoléhalo pouze na rychlé brejky ve 2-4 hráčích. Ve 35.minutě při nás stálo štěstí, kdy po naší chybě šel hostující hráč sám na brankáře, ovšem nastřelil pouze břevno. Poté ještě hostující tým zahrozil dalším únikem do naší obrany, ovšem opět neúspěšně. A tím jsou vyčerpané všechny šance Branžeže za celý zápas.
Ve 40.minutě zatáhl Fery balón do pokutového území a po jeho přihrávce skóroval Peří(jeho první gól za nás a zároveň náš 50 véto sezóně). Ještě před koncem prvního poločasu se nám podařilo vstřelit druhý gól po rohovém kopu, kdy zakončoval Pepa.
Do druhého poločasu jsme vstupovali s vědomím dvoubrankového náskoku, což nám uvolnilo nohy a kluci předváděli nádherný kombinační fotbal. Na branku soupeře se valil jeden útok za druhým, a hostující obrana samozřejmě nemohla tomuto našemu tlaku odolat. Po křídelních akcích a centrech do vápna se podařilo skórovat 2x hlavou Dannymu v 64. a 67. minutě.
Poté dostal poprvé šanci nový hráč Žibřidic Tomáš, kterému se po 5 minutách na hřišti podařilo skórovat. Teprve 17-letý hráč skóroval hned při svém prvním startu za dospělé. I poté předvedl na hřišti, že by mohl být velmi platnou součástí našeho týmu, ale dost chvály všichni víme jak to u těchto mladých chodí ... je třeba aby zůstal nohama na zemi, a dále na sobě pracoval. Trenér by mohl vyprávět, kdy jeho syn hrál lépe v 16, nežli dnes když mu bude 18...
Ale zpět k zápasu, neboť zlatý hřeb našeho zápasu na nás teprve čekal: v 80.minutě nastoupil na hřiště miláček publika Jarda Karban a představte si, tato naše ikona Žibřidického fotbalu vstřelila svůj první soutěžní gól, kdy po akci Dannyho nekompromisně zakončil do prázdné brány. A poté si mohl vychutnat nadšené ovace publika. Jardo Karbane: GRATULUJEME!
Nakonec tento zápas skončil naším jednoznačným a zaslouženým vítězstvím 6:0. Dnešní zápas byl nádherným sportovním zážitkem, kdy náš tým předváděl vynikající kombinační fotbal. Je třeba podotknout, že ke kvalitě zápasu přispěl nedílnou součástí výborný rozhodčí Špecián a samozřejmě naše vynikající a bouřlivé publikum.
Závěrem chceme poděkovat hráčům, že se jim podařilo odčinit porážku z minulého týdne.Dnes bylo vidět, že všichni hráči dali do zápasu fotbalové srdíčko okořeněné velmi kvalitní hrou.A tímto již všechny zveme na příští sobotu 2.6.2012, kdy vyjíždíme k velmi těžkému zápasu do Českého Dubu – hraje se od 15hodin.

Sestava: Dave, Pepa, Jarda F.(68.Tomáš), Jumbo (80.Jarda Karban), Milan, Jarda K.(27.Píďa), Peří, Bůca, Dan, Fery, Danny
Rozhodčí: Špečián
Střely na branku: 11:4 + góly
Střely mimo: 10:4