15102016_Chotyně - SK Žibřidice

15102016_Chotyně

Work > Rok_2016_podzim

Třetí nula v řadě, 335 minut bez obdrženého gólu. Jak jinak začít komentář ke včerejšímu zápasu v Chotyni.
Přes úvodní pětiminutovku převzalo otěže hry naše mužstvo a hrálo se převážně na polovině Chotyně. Klukům se dařilo dostávat i do šancí, ale opět to bylo trápení v koncovce a zakončení. Domácí tým se spoléhal pouze na brejky, ale naše obrana opět výborně pracovala a domácí k žádné šanci nepustila. Našim klukům se nakonec v první půli podařilo vsítit gól, kdy Štofi předložil krásnou přihrávku na malé vápno a kdo jiný by skóroval, nežli náš kanonýr Pepa Kopecký. A tak poločas nakonec skončil 1.0 v náš prospěch.
Druhá půle navázala na tu první, nadále se nám dařilo domácí tým přehrávat, ovšem v druhé půli se nám konečně podařilo prolomit střelecké trápení. Hned z kraje druhého poločasu pronikl Tomáš Jaček do vápna kde byl faulován, tudíž byl nařízen pokutový kop. K jeho zahrání se postavil Štofi a s přehledem proměnil. Konečně proměněná penalta. I nadále se valil na domácí jeden útok za druhým, v 53. minutě vyvezl balón Franta Kodet a střelou zpoza vápna, svoji "slabší" pravačkou zavěsil do sítě. Chvíli nato zatáhl balón po křídle Tomáš a nádherně našel Pepu K., který si připsal druhý gól v zápase. Poté došlo k menšímu vzplanutí emocí na hřišti i u střídaček, jejímž výsledkem bylo po žluté kartě domácímu hráči a Davidovi Toločkovi, ovšem pro domácího hráče to byla druhá žlutá, tudíž červená. Poté se hra zklidnila a zápas se dohrával v klidu, jak jinak na polovině Chotyně. Navíc trenér Pepa Němec dal do hry celou lavičku, kdy střídal i brankáře a svých prvních 15 minut v okrese si zahrál "Buffon". Nakonec se nám podařilo vstřelit "bůra", kdy autorem byl "sváteční" střelec Jirka Kučera, který přesně zakončil křídelní akci. A tak si z Chotyně odvážíme výhru 5:0, nutno podotknout že domácí tým byl oslaben o své 3 nejlepší hráče, ovšem to náš výborný výkon nesnižuje. Konečně se nám podařilo prolomit střeleckou nemohoucnost a vyhrát výraznějším způsobem. Dnes si krom celkové hry a krásného kombinačního fotbalu dovolím vyzdvihnout 3 hráče: Tomáše Jačka, vynikající výkon, jeho průniky po straně, škoda že svůj výborný výkon nezavršil gólem, Frantu Kodeta za vynikající organizaci hry a našeho kanonýra Pepu Kopeckého, který si vždy najde prostor a své šance promění. Ovšem samozřejmě chválu si zaslouží celý tým včetně opět úžasných fanoušků.
Závěrem si dovoluji pozvat všechny naše fanoušky v sobotu do Žibřidic, kde od 15:00 přivítáme tým z Vratislavic.