MACHNÍN - ŽIBŘIDICE    2:4 (1:0)     12.04.2014
45“, 80“
45“, 80“
55“ a 90“ Pepa, 60“ Dan, 62“ Fery

Náš tým hrál druhý zápas po sobě venku, tentokráte v Machníně. Z důvodu nemocí, zranění a pracovních povinností nám chybělo více hráčů: Kůča, Milan P., Tomáš, Bůca, Meny, Čáp, Peky a Buffon.
Do zápasu tak nastoupila pozměněná sestava a na lavičce byl jediný náhradník Jarda K.
Celý první poločas se hrál fotbal převážně mezi šestnáctkami, kdy mírnou herní převahu měl náš tým. Podařilo se nám vypracovat několik gólových příležitostí, které se však nepodařilo přetavit v gól i díky výborným zákrokům domácího gólmana. Jinak to byl spíše bojovný výkon, mnoho soubojů a málo kreativní hry. V poslední minutě první půle přišla pro nás pohroma, kdy se domácí tým ujal vedení.
Do druhé půle šla naše jedenáctka s cílem otočit zápas. Naše hra se zlepšila, začalo se více hrát po zemi a kombinovat což přineslo zasloužené ovoce v podobě vyrovnání Pepou K. po rohovém kopu Jumba. I nadále náš tým pokračoval aktivní hrou, Danny krásně zatáhl balón po lajně a krásně přihrál Danovi, který zavěsil do prázdné sítě. Hned minutu nato skóroval Fery střelou zpoza šestnáctky. Toto byla pro domácí velká sprcha, naopak nám to dalo klid a jistotu na kopačky. V útoku vystřídal Jumba Jára K. a nadále se nám dařila kombinační hra. Ovšem 15 minut před koncem propadl balón naší obranou a domácí hráč nekompromisně zavěsil do naší sítě. Tento gól dal domácím nový impuls a začal nás výrazně přehrávat. Naopak naše mužstvo se stáhlo a začalo bránit jednogólový náskok a spoléhat se na rychlé protiútoky. Nakonec se nám nejen podařilo ubránit výhru, ale navíc po krásné kombinaci v poslední minutě zápasu potvrdil naši výhru kapitán Pepa K. na konečných 4:2.
Tentokráte to bylo velmi vydřené vítězství, soupeř byl velmi kvalitní a je třeba mu taktéž pogratulovat za kvalitní výkon.¨
Klukům moc děkujeme, je výborné že již druhý zápas v řadě se nám podařilo otočit vývoj zápasu v náš prospěch. Navíc se ukázala naše silná lavička, kdy kluci, kteří pravidelně nenastupují jsou schopni plně nahradit naše stálice základní sestavy.
A závěrem zveme všechny naše fanoušky v sobotu 19.4. od 15:00 na naše hřiště do Žibřidic, kde přivítáme bojovný tým z Chotyně.
Dodatek: v sobotu dopoledne hrál zároveň svůj první jarní zápas žákovský tým Dubnice, za který od jara nastupují naši Žibřidický žáčci a i oni si vezou výhru z Jestřebí v poměru 5:3.

Sestava: Dave -  David, Kochy, Píďa, Honza Pepa, Péřa, Fery, Dan Danny, Jumbo(70. Jarda)
Rozhodčí: OFS JN
Střely na branku: 6:9(1:6) + góly
Střely mimo: 8:9(1:2)
Rohy: 2:8(2:3)
Fauly: 11:10(5:5)