11052013_Camel

Work > R2013

JABLONEC CAMEL  -  ŽIBŘIDICE    1:3 (0:1)       11.05.2013
55“  -  38“ a 72“Pepa, 74“Fery
V sobotu nás čekal v dalším jarním kole těžký soupeř CAMELU Jablonec. Utkání se hrálo v Doubí na umělém povrchu.
Náš tým byl téměř kompletní, pouze pro zranění nemohl nastoupit Pepa Č. Naopak se podařilo Píďovi domluvit volno v práci, a tudíž nastoupila naše obrana v ideálním složení. Zde je třeba pochválit a poděkovat všem klukům, neboť si berou dovolené, náhradní volna, či si přizpůsobují osobní život dle potřeb fotbalového týmu.
Ovšem vraťme se k zápasu: jak bylo řečeno, náš tým nastoupil v silném složení, nicméně vzhledem ke kvalitám protivníka uzpůsobil hru, kdy se zatáhl do obrany a snažil se o rychlé protiútoky. Domácí tým měl v úvodu zápasu velkou územní převahu, která vyústila k několika nebezpečným střelám, naštěstí bez gólového efektu. Postupem času se podařilo našemu týmu srovnat krok a dostávat se i k finální fázi, ovšem šance Dannyho zůstala nevyužita. Poté nastal asi zlomový okamžik zápasu, kdy se domácí útočník ocitl sám před prázdnou brankou, ovšem trestuhodně tuto šanci neproměnil. A pak přišla 38.minuta, kdy zaúřadoval náš kapitán Pepa K., který svojí obvyklou akcí, kdy přešel přes 3 hráče soupeře a zavěsil do domácí sítě. Vedení 1:0 se nám podařilo udržet do konce poločasu.
Do druhé půle nastoupil domácí tým s velkou aktivitou, která nakonec vyústila ve vyrovnání po rohovém kopu. Ovšem náš tým se nevzdal a nadále bojoval o vítězství. V druhé půli se zároveň výrazně přiostřila hra a chvílemi to již vypadalo, že se na hřišti "něco semele". Ovšem naštěstí krom strkání, okopávání, hrou lokty a častých vzájemných nadávek se zůstalo hlavně u hraní fotbalu. Náš tým hrál nadále trpělivou hru zezadu, což mu nakonec přineslo ovoce, kdy již náš zraněný kapitán Pepa K. se dostal ve vápně k balónu a neomylně zavěsil. Bohužel musel být záhy pro zranění střídán Milanem. Brzy na to se nám podařil opět rychlý protiútok, kdy opět velmi aktivní a výborně hrající Fery po individuální akci zvýšil naše vedení na 3:1. Domácí jedenáctka ztratila trpělivost a začala nakopávat míče, čímž vymazala svoji největší sílu v záloze, což nám samozřejmě vyhovovalo. A tak jsme nakonec dokráčeli k dalšímu jarnímu vítězství 3:1. Ještě jedna zajímavost na konec: dnes poprvé vyšel naprázdno v jarních kolech náš nejlepší střelec Danny, který si špatně rozleštil fungl nové kopačky a chrániče.
Dnešní zápas byl tvrdě vybojován, z naší strany to možná nebyl moc krásný fotbal, ale jak se říká účel světí prostředky, což se plně potvrdilo. Pro domácí je to krutý výsledek, kdy většinu zápasu byl CAMEL lepším týmem, ovšem všichni víme, že fotbal se hraje na góly, nikoli na krásu, a náš tým byl jednoznačně produktivnější a řekl bych i bojovnější.
Děkujeme všem našim fanouškům, kterých bylo na tomto venkovním zápase velký počet a podařilo se jim vytvořit v Liberci domácí kulisu Žibřidic. Tímto zveme všechny naše fanoušky již tuto středu 15.05.2013 v 17:00 do Chotyně, kde odehrajeme předehrávané utkání posledního kola.
Závěrem si autor komentáře neodpustí opět vsuvku k rozhodčímu, opět zdůrazňuji, že se jedná o soukromý názor: tento zápas pískal mladý rozhodčí Suchar, a je nutno říci, že se mu řízení zápasu moc nepovedlo. Připustil tvrdou agresivní hru, kdy mnoho drobných faulů, hru lokty a další prohřešky pouštěl bez odpískání. Následek byl, že se hra zbytečně oboustranně přiostřila. Důsledek? 2 zranění, na každé straně po jednom hráči, a dalších mnoho pokopaných hráčů z obou týmů. Naštěstí v poslední 15 minutovce rozhodčí zareagoval, a vytáhl 3 žluté karty, byť už se jednalo o velmi přísné karetní potrestání, každopádně to pomohlo zklidnit hru. Je třeba říci, že chyby dělal oboustranně, bez zlého úmyslu poškodit. Ovšem nezatracujme pana rozhodčího, dle mého se jedná pouze o nezkušenost, jistě se poučí a dalšími zápasy získá nové zkušenosti a sebevědomí mluvit i s hráči. Zde by se jistě mohl učit od pana Pelikána, který řídil naše derby se Zdislavou a od začátku vymezil jasná pravidla pro obě mužstva.
         T.T.
Sestava: Dave -  David T., Peří, Píďa, Kochy – Dan (89.Kuba), Bůca (85.Jarda K.), Fery,Honza, Pepa K. (75.Milan) - Danny
Rozhodčí: Suchar
Střely na branku: 6:3(3:1) + góly
Střely mimo: 4:6(3:3)
Rohy: 4:3(1:2)
Fauly: 12:9(5:5)