07112012_Vratislavice

Work > R2012

ŽIBŘIDICE VRATISLAVICE  B  3:2 (0:1)          07.11.2012
51“Jarda K., 60“Pepa a 62“Fery 44“vlastní a 65“
Ve středu nás čekalo odložené utkání s B. Utkání se hrálo na úplně novém  hřišti s umělým povrchem v Heřmanicích v Podještění.
Vzhledem k tomuto termínu nebyla naše sestava opět ideální, k marodům se přidalo pár absencí i vzhledem k pracovním povinnostem.
Výhodou naopak bylo, že svaz nominoval na utkání 3 rozhodčí včetně přítomnosti delegáta. I díky nim proběhlo utkání naprosto v pohodě a bez zbytečných emocí.
Samotné utkání se hrálo za deštivého a chladného počasí.
Od úvodu zápasu se náš tým snažil praktikovat kombinační hru s postupným útokem. Celý první poločas byla promrzlá a promoklá hrstka fanoušků svědkem pěkného fotbalového  zápasu, s tím že větší aktivitu vyvíjelo naše Žibřidické mužstvo. Bohužel se nám nepodařilo využít žádnou z šancí, zůstalo pouze u střel, které  pokryl hostující gólman nebo se nevešly mezi 3 tyče. Nakonec soupeř z Vratislavic udeřil v poslední minutě první půle, kdy si po rohovém kopu dal výstavního vlastence Honza J. Ve snaze odkopnout  balón se mu svezl po holeni a skončil v naší síti.
Do druhé půle náš tým však vletěl s velikou vervou a během 20 minut strhl vedení na naši stranu, a nasázel soupeři 3 branky.
Nejprve se dostal po standartní situaci k zakončení Jarda Kopecký, který chladnokrevně proměnil svoji šanci klasickým bodlem. Záhy nato, po našem dalším útoku opět Jarda Kopecký prodloužil balón hlavou na kapitána, bratra a opět velkého bojovníka Pepu Kopeckého, který zavěsil do sítě. Třetí náš gól vstřelil Fery po individuální akci, kdy prošel polovinu hřiště až k brankáři a skóroval klasickými jesličkami. :)
Krásná podívaná pro fanoušky.  Poté vystřídal trenér Jardu Kopeckého, který plně využil příležitosti hrát poprvé v základní sestavě a na jeho poměry předvedl  mimořádný výkon hodný potlesku na otevřené scéně. Bylo chybou trenéra, že ho neponechal déle, neboť jeho náhradník Jarda Karban nenavázal na jeho výkon. Naopak naše mužstvo  záhy obdrželo druhý gól, kdy hostující hráč krásnou střelou zpoza vápna snížil stav utkání na 3:2. Tento gól byl pro celý zbytek utkání zlomový, neboť soupeře velmi posílil  a naopak naše mužstvo srazil. Do konce zápasu náš tým všemi silami bojoval o udržení jednobrankového vedení, což se mu nakonec podařilo. Závěr zápasu byl zároveň daní  zato, že náš tým hrál od úvodu celoplošný fotbal, což mu ubralo mnoho sil.
Konečné vítězství 3:2 je výsledkem velké bojovnosti celého mužstva, dík patří všem hráčům za vynikající přístup k utkání, jejich bojovnost a předváděnou hru, kdy se nikdo nebál a již od obrany se hrála kombinační hra bez nakopávaných balónů.
Jsme šťastni, že se nám podařilo konečně vsítit více jak jednu branku a po 5 zápasech konečně zvítězit. Tento zápas nás však stál mnoho sil.
Doufáme, že se nám podaří zregenerovat do soboty 10.11.2012, kdy nás čeká od 14hodin poslední utkání podzimu na domácím hřišti s týmem Chotyně.
Tímto zveme všechny fanoušky na poslední zápas sezóny a věříme, že je tentokráte v sychravém podzimním počasí zahřejeme nejen grogem, ale i předvedenou hrou a góly v síti  soupeře!