05052012_Vaclavice

Work > R2012

VÁCLAVICE - ŽIBŘIDICE  2:0 (0:0)         05.05.2012
56“ a 81“
V dalším jarním kole nás čekal po sérii 4 vítězství výjezd k lídrovi tabulky do Václavic. Bohužel s námi nemohl odjet k zápasu Fery, který je ve stavu nemocných.
Do zápasu náš tým vstupoval s odhodláním a připraven na agresivní hru soupeře na hraně pravidel. Tým Václavic začal náporem a praktikoval svoji hru, tedy dlouhé nakopávané míče za obranu. Však ono ani nic jiného na velmi nekvalitním a malém Václavickém hřišti nelze praktikovat. Již v 10.minutě zápasu nařídil rozhodčí Zelenay pokutový kop po ruce Pepy ve prospěch Václavic. Ovšem nejlepší hráč Václavic - útočník Rob nařízenou penaltu neproměnil.
Poté musel bohužel ve 20.minutě pro zranění odstoupit Píďa, na jehož místo nastoupil Vojta Šimon - zde je třeba podotknout že na postu defenzivního záložníka Vojta nastupoval poprvé, a odvedl po dobu svého působení na hřišti velmi dobrý výkon. Nadále pokračoval tlak Václavic, ale naše mužstvo pozorně bránilo, a co neubránilo, chytil Dave, který nás opět podržel po celý zápas výbornými zákroky. A co nepochytal Dave, to mužstvo Václavic kopalo mimo bránu do výběhu krav... Nám se naopak podařilo zahrozit z několika protiútoků, z kterých však gól k naší lítosti nepadl. A tak odcházela obě mužstva do kabin za stavu 0:0.
Jak je však již naším zvykem, nepodařil se nám nástup do druhé půle a v 56.minutě jsme inkasovali. Nadále se hrál nakopávaný fotbal, ovšem s tím že jsme postupně otevírali hru a pouštěli se více do útoku. Postupně začínala růst nervozita domácího mužstva Václavic i jejich diváků, včetně pomezního rozhodčího domácích, který evidentně nectí pravidla fair-play.
Naše mužstvo se snažilo dobývat branku Václavic, ale z několika slibných příležitostí se nám vyrovnat nepodařilo. Naopak nám domácí útočník Rob, který byl velmi dobře rychlostně vybaven a naše obrana mu po vysunutí Přémy do zálohy neměla šanci konkurovat,  hrozil rychlými protiútoky. Nakonec se podařilo zmíněnému hráči Václavic v 81.minutě po individuální akci pojistit vítězství Václavic na 2:0. A tímto výsledkem skončilo i celé utkání. Naše mužstvo se nemá za co stydět, naopak velmi dobře vzdorovalo vedoucímu mužstvu tabulky a velmi ho potrápilo.
Po skončení zápasu málem došlo ke rvačce mezi naším fanouškem a domácím pomezním rozhodčím, naštěstí se podařilo vášně všech ztlumit.
Mějme na paměti, že to je stále jen hra, kterou bavíme sebe i diváky. Ano emoce k tomu patří, ovšem po určitou míru - nekažme si krásný sportovní zážitek, kdy naše mužstvo odehrálo velmi dobré utkáni na půdě lídra tabulky a pravděpodobně postupujícího týmu do okresního přeboru, zbytečnými výjevy.
Závěrem zveme naše skvělé diváky na sobotní derby s mužstvem Zdislavy. 12.05.2012 od 17hodin.