1. B třída západ
Přejít na obsah

03092016_Stráž_B

Work > Rok_2016_podzim

Do zápasu nastoupila obě mužstva oslabena o hráče ze základní sestavy. V prvním poločase se hrál velmi opatrný fotbal s minimem šancí. Míč měl na kopačkách převážně domácí celek, ovšem bez vážnějšího ohrožení hostující branky. Naopak hostující tým pozorně bránil a podnikal nebezpečné a rychlé protiútoky. A toho také využil, kdy v 17.minutě po ztrátě balónu domácích hostující tým udeřil po rychlém kontru kdy skóroval útočník Soukup. A aby toho nebylo málo, ve 20.minutě se zranil domácí útočník Mitaš, nová posila ze Stráže pod Ralskem, kdy špatně došlápl a "otočil" si koleno, následně byl odvezen záchrannou službou k ošetření do nemocnice. A tak to byla pro něho velmi smolná premiéra v domácím dresu.

Na hřišti ho nahradil Pepa Kopecký. Žibřidice se snažily o vyrovnání, ale k zakončení se nedostávaly, neboť Stráž velmi dobře bránila a pouštěla domácí jen ke střelám ze střední vzdálenosti, ale žádná ze střel domácích hráčů nemířila mezi 3 tyče. Nakonec se však domácí dočkali vyrovnání ve 39.minutě, kdy po závaru v pokutovém území hostí se nejlépe zorientoval střídající Pepa Kopecký a srovnal skóre na 1:1. A takto skončil i první poločas.

Druhá půle začala podobně jako první, domácí tým se snažil tvořit hru a hostující podnikal nebezpečné protiútoky po ztrátách balónů. A opět se dostalo do vedení hostující mužstvo, kdy po rychlém protiútoku jejich šance skončila rohovým kopem, z kterého následně v 55.minutě skóroval Soukup. Domácí tým se však nevzdal a nadále dobýval svatyni Stráže, v 60.minutě navíc oživil hru dvojím střídáním, kdy následně domácí trenér Němec přeskupil řady a domácí hráli na 3 obránce. Od této chvíle se začal hrát fotbal plný šancí na obou stranách. Nakonec se však Žibřidice dočkaly v 75.minutě vyrovnání, kdy opět skóroval Kopecký Pepa, když zůstal osamocen na hranici pokutového území a nezištně zavěsil do hostující svatyně. I nadále se hrál útočný fotbal, oba týmy se sympaticky snažily strhnou vítězství na svoji stranu, brejky hostí do otevřené domácí obrany byli velmi nebezpečné a jen nepřesnost v zakončení hostujících hráčů uchránila domácí tým od pohromy. A poněvadž ani domácí nedokázali trefit z dobrých příležitostí branku, skončil nakonec zápas remízou 2:2.