01052013_Pencin

Work > R2013

PĚNČÍN - ŽIBŘIDICE    4:4 (0:4)          01.05.2013
73“,76“,84“ a 87“(pen.) -  8“Pepa, 24“ a 29“Danny,  42“Fery
Ve středu nás čekal výjezd do Pěnčína, kde naše mužstvo sehrálo odložené první jarní kolo. Do Pěnčína jel náš tým s odhodláním, avšak zároveň s respektem k soupeři, vědom si jeho kvalit. Zároveň všichni víme, že Pěnčínská půda je pro nás zapovězená.
Do zápasu vstupoval náš tým s cílem hrát obezřetně a využívat rychlé protiútoky. Ve skutečnosti byl první poločas vyloženě v režii našeho mužstva, které plně ovládlo hru, výborně bránilo, každý z hráčů se vracel na svoje místo a naopak nám vycházel přechod do rychlých protiútoků.
Samozřejmě tato hra byla odměněna góly, kdy vstřelil Danny 2, a po jednom Fery a Pepa K. Naopak soupeře náš tým nepustil do vyložené šance, naopak ještě v závěru první půle zazvonila tyč hostující branky po střele našeho kapitána. Navíc v 35. minutě první půle byl vyloučen po druhé žluté kartě domácí hráč. Prostě první poločas byl Žibřidický koncert.
Do druhé půle šel náš tým s obezřetností, neztratit zbytečně utkání, ovšem postupně se začal hrát fotbal nahoru-dolů, kdy hlavně na naší straně zůstalo několik nevyužitých šancí. Náš tým, zvláště záloha se začala více vysouvat a hrát celoplošný fotbal, což postupně více vyhovovalo soupeři. Následně došlo k prostřídání, kdy v 60. minutě nastoupil na hřiště Milan a v 73.minutě Kuba E. A udaná 73.minuta byla zlomová, trenér střídal Dana  po individuální chybě, která způsobila snížení stavu na 1:4. Ovšem bylo 17 minut do konce, vedení o 3 góly a navíc domácích bylo na hřišti jen 10. To co se pak událo, nejde snad popsat, kdo neviděl, nemůže pochopit. Prostě soupeř dokázal nepříznivý stav i v 10 mužích na hřišti vyrovnat. Více nemá smysl tento závěr komentovat, jednalo se o souhrn všech okolností a selhání celého týmu. Zde je naopak potřeba smeknout klobouk před domácí jedenáctkou, spíše desítkou, která se nevzdala a dokázala "malý-velký" fotbalový zázrak, který jim však náš tým umožnil.
Před zápasem by většina z hráčů i funkcionářů brala bod, nyní je ve všech velká trpkost zklamání. Je třeba, aby každý včetně fanoušků na tento zápas rychle zapomněl, vzal si z toho ponaučení a poté jistě dokážeme, že se jednalo o velkou výjimku, která se již nebude opakovat.
Nakonec je třeba si uvědomit, že i přes zklamání si vezeme bod z Pěnčína a stále si držíme neporazitelnost v jarní části sezóny.
Opět si autor neodpustí komentář k rozhodčímu: nemůžeme si na něho stěžovat, byť odpískal pan rozhodčí Karlík v 87.minutě penaltu, byla to spíše nezkušenost našeho hráče a zkušenost domácího...Celý zápas pískal s přehledem, dobře komunikoval s hráči, i když občas přehlédl některý faul, celý zápas měl pod kontrolou a je třeba ho pochválit za velmi dobrý výkon.
Závěrem chceme všechny naše věrné fanoušky pozvat  na derby se Zdislavou, které odehrajeme v sobotu 4.5.2013 ve Zdislavě již od 15 hodin.
Všem našim fanouškům můžeme zaručit, že náš tým odvede na hřišti maximum s cílem napravit si reputaci po nepovedeném závěru zápasu v Pěnčíně.
Ještě si jménem klubu dovolíme popřát brzké uzdravení bez trvalých následků pro hráče soupeře ze Zdislavy Žigiho, který si tuto středu způsobil nešťastné zranění, kdy utrpěl zlomeninu holení kosti.

Sestava: Dave -  Bůca (62.Milan), Peří, Píďa, Kochy Dan(74.Kuba),Pepa Č.,Honza, Fery, Pepa K., - Danny

Rozhodčí: Karlík